Motie van Hans de Jong: “Niet standaard slopen bij functieverandering”

Afgelopen dinsdag 30 juni hadden wij de laatste raadsvergadering voor het zomerreces.

Hier heeft de heer van Dalen namens Opsterlands Belang vragen gesteld over Pontjse Jeltsje Tijnje-Nij Beets. Wethouder Oosterwoud heeft deze vragen beantwoord.

Daarnaast is er een motie (‘motie vreemd’ heet dit omdat deze motie niet bij een punt op de agenda paste) op initiatief door Opsterlands Belang (Hans de Jong) met steun van de FNP, VVD en CU ingediend. Het niet standaard slopen bij functieverandering (functieverandering is als een bestemming verandert van bijvoorbeeld Agrarisch naar Industrie). Het college werd gevraagd om:

  1. Zo spoedig mogelijk met een voorstel te komen, waarin 30% regeling (30% minder bebouwing bij functieverandering) geschrapt wordt bij alle functieveranderingen en daarmee rekening te houden met ruimtelijke en landschappelijke inpasbaarheid en kwaliteit.
  2. Tot dit voorstel er ligt bij bestaande situaties de 30% regeling niet toe te passen.

Wethouder Van Opzeeland gaf aan dat de huidige regels er sinds 2014 zijn. In de praktijk betekent dat het buitengebied van Opsterland voor onze boeren bedoeld is en industrie niet in het buitengebied hoeft te zitten, maar op onze industrieterreinen. Als een boerenbedrijf stopt, en het krijgt een andere functie (bijvoorbeeld opslag of industrie) dan moet 30% van de stallen worden afgebroken want voor industrie is per bedrijf niet zoveel ruimte nodig als voor een agrarisch bedrijf. Hierdoor blijft ons buitengebied mooi, want anders komt er alleen maar bebouwing bij en gaat er nooit meer iets af, tot het vol staat met bebouwing en we op de randstad lijken.

De gemeenteraad heeft daarom de motie een beetje aangepast door deze zin toe te voegen: “en daarmee ook rekening te houden met ruimtelijke en landschappelijke inpasbaarheid en kwaliteit”. 

Daarop is de motie aangenomen.

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.