Eerder deze week werd bekend dat het Rijk het advies van de vier noordelijke provincies overneemt over de route van de nieuwe hoogspanningsverbinding. Dat betekent dat deze via Surhuisterveen, Burgum en Leeuwarden door Fryslân gaat en daarna richting de Noordoostpolder. De verbinding komt daarmee niet door Opsterland. Dat betekent dat er geen extra hoogspanningsmasten komen in het buitengebied van onder andere Frieschepalen, Ureterp, Beetsterzwaag, Gorredijk, Luxwoude, Tynje, Olterterp en Nij Beets. Daar zijn we ontzettend blij mee!
Vanaf het begin heeft Opsterlands Belang zich uitgesproken tegen nieuwe hoogspanningsmasten door ons buitengebied. Er lag volgens ons een beter alternatief: bundeling langs de bestaande hoogspanningsverbindingen in Noord-Fryslân. Daarmee blijft ons Fryske landschap beter behouden en wordt voorkomen dat het opnieuw doorsneden wordt.
De afgelopen periode is hier intensief over gesproken met andere gemeenten, provincies, TenneT en het Rijk. Vanuit Opsterland heeft wethouder Marcel van Opzeeland zich hier actief voor ingezet. Dank aan iedereen die zich hiervoor heeft ingezet. Een belangrijk resultaat voor Opsterland en onze inwoners. 💚