Opsterlands Belang raadslid Date Boekema heeft het college een idee voorgelegd over het parkeren aan de Weibuorren in Ureterp. De stoep aan de linkerkant is namelijk te smal, waardoor het voor mensen met een rolstoel of rollator moeilijk is om er langs te gaan. Aan de rechterkant van de straat, de kant van ’t Alde Sté en Primera, is er daarentegen wel voldoende ruimte om te parkeren.
In het verleden is er al een succesvolle pilot uitgevoerd tegenover Slagerij Bouma (zie tweede foto), waarbij een parkeervak werd gemarkeerd met een streep op de stoep. Deze simpele maatregel zorgde ervoor dat auto’s netjes binnen de lijntjes bleven.
Date’s voorstel:
– Maak ook aan de rechterkant (de kant van ‘t Alde Sté en Primera) een parkeervak, wat deels op de weg staat en kan zorgen voor een lagere snelheid.
– Zorg ervoor dat de linkerkant van de straat parkeervrij is, zodat de stoep weer toegankelijker wordt voor voetgangers.
We hebben het college van Burgemeester en Wethouders gevraagd of dit idee gerealiseerd kan worden. En wellicht mag de streep dan wel in het mooie Opsterlands Belang-geel? 😄😜